2001 yilda u 14-17 aprel kunlari AQSh, Nyu-Yorkda bo'lib o'tgan "Bronxial astmaning dolzarb masalalari bo'yicha" allergistlar va immunologlarning 7-Butunjahon kongressiga taklif qilindi.
2007-2010 yillarda Anesteziolog va reanimatologlarni tayyorlash bo‘yicha Yevropa jamg‘armasida tahsil olgan. 2010 yil oxirida u Anesteziologlar - reanimatologlarni tayyorlash bo'yicha Evropa jamg'armasi (C.E.E.A.) diplomini oldi.
27 yillik tajriba 1997-1997 yillar SamMi klinikasida reanimatsiya boʻlimida amaliyot oʻtagan.
1997 yildan 2013 yilgacha u Sam Mi klinikasida anesteziolog va reanimatolog bo'lib ishlagan. 2013-2015-yillarda u Yaman davlatida amaliy tashrif bilan bo‘lgan.

Аллергология, Гастроэнтеролог, Иммунология, Пульмонолог, Терапевт, Реаниматолог,
Образование  В 1988 году поступила в Таджикский Государственный Медицинский Университет имени Абу Али Ибн Сино. На  лечебный факультет.
В 1996 году окончила Самаркандский Государственный институт имени Павлова.
Сертификаты  В 2001 году была приглашена во Всемирный VII конгресс Аллергологов и Иммунологов  « По актуальным вопросам бронхиальной астмы», которая проводилась в США г. Нью Йорк с 14 по 17 апреля.
Дополнительные курсы С 2007 по 2010 обучалась в Европейском Фонде обучения Анестезиологов и реаниматологов. По окончании 2010 году получила диплом Европейского фонда обучения Анестезиологов – Реаниматологов (С.Е.Е.А.)
Стаж работы 27 лет стажа                                                                    С 1997 – 1997 Интернатура на базе Клиники СамМи в отделении реанимации.
С 1997 года по 2013 год проработала в клинике Сам Ми  врачом анестезиологом реаниматологом.          С 2013 по 2015 находилась с рабочим визитом В Государстве Йемен.